Prawo gospodarcze

Prowadzenie własnego biznesu w formie jednoosobowej działalności lub spółki osobowej czy kapitałowej wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności na różnych etapach. Najpierw należy dokonać odpowiedniej rejestracji w organach podatkowych, a potem zawiera się różne umowy z partnerami, klientami czy współpracownikami. Czasem może także dojść do sporu, który może rozstrzygnąć tylko sąd. Nasza kancelaria prawna znajduje się w Gdyni i jedną z dziedzin, w których działamy, jest właśnie prawo gospodarcze.

Porady z zakresu prawa gospodarczego

Udzielamy porad na każdym etapie prowadzenia biznesu. Kancelaria pomaga w wyborze odpowiedniej formy działalności gospodarczej, a także w zarejestrowaniu firmy, tj. w dokonaniu wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. Można skonsultować się z nami również w sprawie przygotowania umowy, uchwały, statutu czy regulaminu lub zasięgnąć opinii dot. już istniejących zapisów. Poza tym nasza kancelaria reprezentuje Klienta w sądowych postępowaniach rejestrowych.

Obsługa prawna firm

Kolejna z naszych usług obejmuje całkowite przejęcie spraw w firmach. Obsługujemy spółki, tj. uczestniczymy w tworzeniu, łączeniu i likwidowaniu spółek. Jesteśmy odpowiedzialni za sporządzanie treści dokumentów, takich jak m.in. umowy handlowe. Kancelaria reprezentuje także firmy w sprawach związanych z prowadzoną działalnością o charakterze cywilnym, administracyjnym, w postępowaniach upadłościowych i tych, które dotyczą orzeczenia o zakazie prowadzenia działalności gospodarczej.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy

hCaptcha